Nowe punkty szczepień w Mazowieckim. W niedzielę można się zaszczepić w dziesięciu parafiach

Artykuł
Punkty szczepień będą działały w najbliższą niedzielę przy dziesięciu parafiach
Fot. Canva

W niedzielę w dziesięciu parafiach na Mazowszu odbędą się szczepienia przeciwko Covid-19 - poinformował w czwartek PAP zespół prasowy Wojewody Mazowieckiego. Chętni będą się mogli zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Akcja szczepień w dziesięciu parafiach na terenie Mazowsza została zorganizowana przez Wojewodę Mazowieckiego. Jak poinformowano, szczepienia będą się odbywały w godzinach od 8 do 15. W każdym z punktów będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

- Szczepienie jest jedyną formą walki z wirusem, jedyną szansą, że wirus wyginie i nie będzie już nikogo zabijał. Nie wiemy w jakiej formie przyjdzie czwarta fala. Czy będzie wymagała bardziej ścisłej izolacji, zamknięcia znowu ludzi w domach, zamknięcia szkół i gospodarki. Ile istnień zabierze. Dlatego ważne jest, aby zaszczepiło się jak najwięcej mieszkańców naszej parafii, naszej gminy, naszego województwa, kraju, wreszcie świata – seniorzy, osoby dorosłe i młodzież - powiedział cytowany w komunikacie wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Zwrócił się także, by zachęcać swoich bliskich i znajomych do poddania się szczepieniu.

Punkty szczepień będą działały w najbliższą niedzielę przy dziesięciu parafiach: w Zbuczynie, Wiśniewie, Łopacinie, Klukowie, Staroźrebach, Gozdowie, Łęgu Starościńskim, Lipnikach, Jastrzębiu i w Głowaczowie.

Według danych z czwartku, w całym kraju jest 17 mln osób w pełni zaszczepionych. Na Mazowszu jest ich prawie 2,5 mln. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy