Nagrody dla żołnierzy na straży granicy. Błaszczak: Dziękuję za profesjonalizm

Artykuł
Szef MON zadecydował o przyznaniu nagród żołnierzom strzegącym granicy z Białorusią
Fot. Twitter/@MON_GOV_PL

- Zdecydowałem o przyznaniu nagród dla żołnierzy, którzy strzegą granic w okolicach miejscowości Usnarz Górny na Podlasiu. Dziękuję za Waszą służbę oraz za to, że zachowujecie profesjonalizm w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji - oświadczył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

- Zdecydowałem o przyznaniu nagród dla żołnierzy, którzy strzegą granic w okolicach miejscowości Usnarz Górny na Podlasiu. Dziękuję za Waszą służbę oraz za to, że zachowujecie profesjonalizm w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji - oświadczył szef resortu obrony

Jak wczoraj poinformował minister Błaszczak, na granicy z Białorusią powstać ma wysoki na 2,5 m płot, którego zadaniem będzie powstrzymanie migrantów, których reżim Aleksandra Łukaszenki używa w charakterze broni wymierzonej w Unię Europejską. 

Na wysokości miejscowości Usnarz Górny, po stronie białoruskiej koczuje grupa migrantów, m.in. z Afganistanu, Syrii i Iraku. Osoby te nie są wpuszczane do Polski, granicę zabezpiecza Straż Graniczna i żołnierze Wojska Polskiego. Podobna sytuacja, lecz w większej skali, ma miejsce na granicy białorusko-litewskiej.

Polska Straż Graniczna wskazuje, że w całym ubiegłym roku na odcinku podlaskim zatrzymano 122 osoby, które nielegalnie przekroczyły granice. W tym roku to już około 780 cudzoziemców. SG odnotowała dotychczas ponad 2 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy, z czego ok. 1350 próbom pogranicznicy zapobiegli.

 

 

 
 
Źródło: Twitter/Mariusz Błaszczak

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy