Miał zaczepiać 10-latkę i obnażać się przed nią. Grozi mu do 12 lat więzienia

Artykuł
34-latek został aresztowany na trzy miesiące
Fot. Małopolska Policja

8 stycznia funkcjonariusze w Krakowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zaczepić na terenie Olszy dziewczynkę i obnażyć się przed nią. 11 stycznia policjanci zatrzymali wytypowanego 34-latka.

Jak wynika z otrzymanego zgłoszenia, 8 stycznia 2022 roku około godziny 13:15 na terenie Olszy 10-latka została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który ostentacyjnie obnażył się przed nią i zwrócił się do niej nieprzyzwoitymi słowami. Dziewczynka ominęła nieznajomego i skierowała się do domu, gdzie poinformowała bliskich o sytuacji. Ojciec poinformował o wszystkim policję. Jeden z krakowskich radnych opublikował na portalu społecznościowym film z monitoringu, na którym zarejestrowano przebieg zdarzenia.

CZYTAJ: Statua na siedzibie BBC zdewastowana. Autorem dzieła był pedofil

11 stycznia policjanci zatrzymali tego mężczyznę w jego krakowskim mieszkaniu. Zebrane materiały zostały przesłane do prokuratury. Wczoraj doprowadzono tam 34-latka na przesłuchanie. Prokurator przedstawił mu zarzut z art. 13 §1 kk w zw. art. 200 § 1kk. tj. usiłowanie doprowadzenia małoletniej osoby do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Dziś na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

CZYTAJ: Jak działa pedofil? Ruszyła kampania edukacyjna "Naucz mnie kiedy mówić NIE" [ZOBACZ NAGRANIE]

Źródło: Małopolska Policja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy