Marsz dla Życia w Paryżu. Niebywała ilość młodzieży

Artykuł
Fot. Canva

W niedzielę 16 stycznia w stolicy Francji odbyła się 15. edycja Marszu dla Życia. Według organizatorów wzięło w nim udział ok. 20 tys. uczestników

Protestujący byli przeciwko projektowi ustawy, który przewiduje wydłużenie poddanie się aborcji z 12 do 14 tygodni okresu ciąży. Projekt także w praktyce likwiduje klauzulę sumienia, gdyż zobowiązuje lekarza lub położną odmawiających wykonania aborcji do natychmiastowego wskazania innych uprawnionych osób, które się tego podejmą. Przedstawicielką tego pomysły jest Albane Gaillot. Przewiduje

Przyjęty w listopadzie ubiegłego roku przez Zgromadzenie Narodowe projekt ustawy ma być przedstawiony 19 stycznia w drugim czytaniu w Senacie.

Lekarze od zabijania 

Zdaniem rzeczniczki Marszu dla Życia „projekt ustawy robi z położnych aborcjonistki”. Aliette Espieux przypomniała negatywną opinię wobec tej propozycji prawnej, wydaną przez Krajowe Kolegium Francuskich Ginekologów i Położników.

Z kolei przewodniczący Marszu zwrócił uwagę na konieczność zmiany strategii obrońców życia i podejmowania przez nich działań zapobiegawczych w obliczu „ideologii, która stale promuje aborcję”.

We Francji jest 220 tys. przypadków aborcji rocznie, wobec około 100 tys. w sąsiednich Niemczech czy Włoszech.

Przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi Marsz dla Życia i współpracujące z nim stowarzyszenia zamierzają przedstawić kandydatom na szefa państwa swe stanowisko przeciwne aborcji, wspomaganemu samobójstwu i eutanazji.

 

Źródło: ekai.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy