Legalna marihuana w Niemczech. Nowi liderzy zaproponowali zmiany

Artykuł
Medyczna marihuana jest dostępna na receptę w Niemczech od 2017 roku
Fot. Canva

Socjaldemokratyczna SPD, Zieloni i liberalna FDP przedstawili w środę w umowę koalicyjną. Można znaleźć tam zapis o zalegalizowaniu jednego z narkotyków.

Partyjni liderzy chcą wprowadzić "kontrolowaną dystrybucję marihuany dla dorosłych w celach konsumpcyjnych w licencjonowanych sklepach". Celem byłoby "kontrolowanie jakości, zapobieganie dystrybucji zanieczyszczonych substancji oraz ochronę nieletnich".

Planowana ustawa po czterech latach ma zostać zweryfikowana pod kątem "skutków społecznych". W umowie koalicyjnej partii przyszłego niemieckiego rządu czytamy też: "Zaostrzymy przepisy dotyczące marketingu i sponsoringu alkoholu, nikotyny i marihuany".

Edukacja priorytetem 

W celu zapobiegnięcia nadużywania alkoholu i nikotyny partie rządzące chcą "skoncentrować się na zwiększonej edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży i kobiet w ciąży".

Niemieckie Stowarzyszenie Konopne (Der Deutsche Hanfverband - DHV) mówi w kontekście tych planów o wielkim sukcesie.

- Wiele krajów pójdzie za tym przykładem i również zalegalizuje konopie indyjskie - twierdzi cytowany przez portal tygodnika "Spiegel" rzecznik DHV Georg Wurth.

Zdaniem stowarzyszenia należy jednak zalegalizować również uprawę domową, która "dla zwykłych konsumentów o wyższej konsumpcji i niskich dochodach stanowi ważną alternatywę dla sklepu specjalistycznego".

Nowy rząd w Niemczech 

Socjaldemokratyczna SPD, Zieloni i liberalna FDP utworzą razem nowy rząd w Niemczech. Partyjni liderzy koalicji przedstawili w środę w Berlinie, liczącą ponad 170 stron umowę koalicyjną, w której znalazło się również miejsce na kwestię legalizacji marihuany.

 

 

Źródło: Polsat news

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy