Przejdź do treści
8:12 Alert RCB dla mieszkańców Szczecina: Nie otwierajcie okien po nocnym pożarze hali opon
7:45 Zabrze: Trwa druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta. Na razie nie odnotowano zakłóceń
04:22 USA: „WSJ” - Pentagon ogranicza użycie przez Ukrainę systemu ATACMS przeciwko Rosji
06:29 Sudan: co najmniej 158 zgonów na cholerę w stanie Darfur Południowy od maja
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenia 90. rocznica urodzin ks. Czesława Banaszkiewicza. Msza święta odbędzie się w najbliższą niedzielę (24.08) o godz. 10:00 w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie W czwartek 28 sierpnia 2025r. o godzinie 16:00, w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej, przy ul. Zwycięstwa 14 w Białymstoku odbędzie się spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Zmarł kompozytor, piosenkarz i aktor Kris Kristofferson

Źródło: X com @Muzyk_FCM

Kris Kristofferson, jeden z najbardziej znanych amerykańskich kompozytorów i piosenkarzy, a także popularny aktor filmowy, zmarł w sobotę w wieku 88 lat w swym domu, na hawajskiej wyspie Maui - poinformowała w niedzielę rzeczniczka rodziny Ebie McFarland.

Przyczyny śmierci nie podała. Jak pisze Reuters wiadomo, że Kristofferson po ukończeniu 70 lat zmagał się z zanikami pamięci.

Kristofferson był legendarnym kompozytorem, autorem tekstów i wykonawcą muzyki folk i country.

Do jego utworów należą m. in. takie piosenki jak "Help Me Make It Through te Night", która zobyła nagrodę Grammy, "For te Good Times" i "Sunday Mornin' Comin' Down". Był też autorem największego hitu swej ówczesnej przyjaciółki Jsnis Joplin "Me and Bobby McGee".

W 1985 dołączył do innych artystów muzyki country Waylona Jenningsa, Williego Nelsona i Johnny’ego Casha, tworząc supergrupę The Highwaymen.

Kristofferson był też znanym i popularnym aktorem. Wystąpił m. in. w takich filmach jak "Alicja już tu nie mieszka" z 1974 roku, w reżyserii Martina Scorsese, w którym partnerował Ellen Burstyn, w "Narodzinach gwiazdy" z 1976 r. razem z Barbrą Streisand i "Konwoju" z 1978 r., w reżyserii Sama Peckinpaha, w którym z kolei grał rolę zbuntowanego kierowcy ciężarówki uciekającego przed lokalnym szeryfem.

Źródło: Republika;PAP; X.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google

Wiadomości

W Zabrzu rozpoczęła się druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta

Alert RCB dla mieszkańców Szczecina: Nie otwierajcie okien po nocnym pożarze hali opon

Farage zapowiada masowe deportacje i wyjście UK z ETPC

Meksyk: miliardy dolarów finansują kubański reżim

Byk zabił torreadora w Lizbonie – dramat na arenie

Młodzież wie, czym jest przemoc – potrafi ją nazwać

Dziś w Warszawie: wyścig kolarski spowoduje utrudnienia

Fiasko polityki migracyjnej. Rząd apeluje do emerytów o powrót do pracy

Pożar na terenie elektrowni atomowej w Rosji

NIK ujawnia: tajemnicze zamówienie MSZ na antypodsłuchowe urządzenia

Ciężarówka spaliła się na autostradzie. A2 zablokowana

Posłowie od Tuska wspaniale bawili się na imprezie wiatrakowego koncernu

Wójcik: Zemsta jako motywator jest czymś zgubnym, to prowadzi tę władzę na ścianę

W Niemczech nasila się antychrześcijańska fala

"Demokracja walcząca" ma pomysł na konstytucję

Najnowsze

W Zabrzu rozpoczęła się druga tura przedterminowych wyborów prezydenta miasta

Byk zabił torreadora w Lizbonie – dramat na arenie

Młodzież wie, czym jest przemoc – potrafi ją nazwać

Dziś w Warszawie: wyścig kolarski spowoduje utrudnienia

emeryci

Fiasko polityki migracyjnej. Rząd apeluje do emerytów o powrót do pracy

Alert RCB dla mieszkańców Szczecina: Nie otwierajcie okien po nocnym pożarze hali opon

Nigel Farage

Farage zapowiada masowe deportacje i wyjście UK z ETPC

Claudia Sheinbaum

Meksyk: miliardy dolarów finansują kubański reżim