Korupcja w Starostwie w Wołominie. CBA zatrzymuje byłego urzędnika

Artykuł
Status podejrzanych w tej sprawie ma już osiem osób
Fot. CBA

Zatrzymano kolejną osobę związaną ze sprawą korupcji w Starostwie Powiatowym w Wołominie.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali byłego pracownika Starostwa Powiatowego w Wołominie, który pracował w Wydziale Budownictwa i procedował w wydawaniu decyzji administracyjnych dotyczących pozwoleń na budowę dla inwestorów indywidualnych i deweloperów. Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie. W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, która nadzoruje postępowanie, zatrzymany usłyszał zarzut przyjmowania korzyści majątkowych.

To kolejna osoba zatrzymana do śledztwa dotyczącego przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych urzędnikom Starostwa Powiatowego w Wołominie.

Proceder korupcyjny polegał na przyjmowaniu łapówek przez urzędników Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Wołominie, wykonujących czynności służbowe w postępowaniach administracyjnych dotyczących inwestycji budowlanych. Korzyści były udzielane przez inwestorów zarówno na etapie wydawania decyzji budowlanych jak i odbioru budynku do użytkowania. Trwający od kilku lat proceder w lutym 2019 r. został przerwany przez CBA. Wówczas zostały zatrzymane pierwsze osoby.

Dotychczas status podejrzanych w sprawie uzyskało osiem osób, w tym byli urzędnicy Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołominie oraz przedsiębiorcy działający w branży deweloperskiej z okolic Warszawy.

Źródło: CBA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy