Korea Północna. Szereg chorych zakazów w okresie narzuconej żałoby narodowej

Artykuł
Przywódca Kim Dzong Un ogłosił chore zakazy z powodu żałoby zmarłego ojca
fot.Pixabay

Władze państwa Korei Północnej zakazały obywatelom śmiania się, picia i robienia zakupów przez 11 dni. Ma to być sposób uczczenia 10. rocznicy śmierci Kim Dzong Ila, ojca Kim Dzong Una.

Szereg chorych zakazów w okresie narzuconej żałoby narodowej, przekazał anonimowy informator dziennikarzom „Free Asia”. Jednym z nich jest zakaz głośnego płaczu, kiedy ktoś bliski umrze. Ciało zmarłego może zostać zabrane z domu po zakończeniu wspomnienia Kim Dzong Ila. Wszyscy solenizanci i jubilaci są również zobowiązani do przestrzegania żałoby.

– W przeszłości, jeśli kogoś przyłapano na piciu alkoholu, aresztowano go i traktowano jak przestępców ideologicznych. Takie osoby były zabierane i potem nikt ich już więcej nie widział – wspominał anonimowy obywatel Korei.

„Associated Press” poinformowało, że 17 grudnia w piątkowe popołudnie, wyły syreny przez trzy minuty, a w tym samym momencie Koreańczycy chylili ukłony dla zmarłego Kim Dzong Ila. Tego dnia flagi zostały opuszczone do połowy, a tłumy ludzi weszło na wzgórze Mansu w Pjongjangu, aby złożyć kwiaty i pokłonić się gigantycznym posągom Kim Dzong-ila i Kim il-Sunga, założyciela Korei Północnej.

Obecny przywódca Korei widziany był z setkami urzędników, podczas ceremonii przed Pałacem Słońca Kumsusan, gdzie leżą zabalsamowane ciała jego dziadka i ojca.

 

Źródło: national-geographic.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy