Kaczyński: Zostało zawarte porozumienie między PiS a Kukiz’15

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

– Zostało zawarte porozumienie programowe między PiS a Kukiz'15. Zakłada ono, że poprzemy szereg ustaw ważnych dla Kukiz'15, a nasi koledzy będą wspierać wszystko, co potrzebne, by obecny układ polityczny, który jest w Sejmie, trwał – poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– To jest porozumienie, które zakłada, że my poprzemy szereg ustaw ważnych dla programu Kukiz'15, na początku takie jak antykorupcyjna, o dniu referendalnym i bardzo ważna o sędziach pokoju – ona została przygotowana w ten sposób, że będzie zgodna z polską konstytucją – powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński.

– A nasi koledzy będą wspierać Polski Ład i będą wspierać to wszystko, co jest potrzebne, żeby ten układ polityczny, który dzisiaj jest w parlamencie, Sejmie polskim, trwał – dodał.

– My podejmiemy to ryzyko wprowadzenia tego w życie, oczywiście aby to było zgodne z konstytucją (…) Wsparcie ze strony tej grupy jest dla nas bardzo ważne, bo oznacza pewne rozszerzanie spektrum politycznego, poglądów obywateli, do których możemy dotrzeć – mówił Kaczyński.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy