Jaki dyplomata, taka opinia. „Insynuuje, dezinformuje i mówi nieprawdę”

Artykuł
Telewizja Republika

"Europoseł PO Radosław Sikorski insynuuje, dezinformuje i mówi nieprawdę. Wszystko to wpisuje się w interes rosyjskich służb i Władimira Putina, który poprzez tego rodzaju wypowiedzi buduje swoją kłamliwą, wojenną narrację", powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek, komentując wypowiedź polityka PO ws. rozbioru Ukrainy. Przypomnijmy, dziś rano w Radiu ZET były szef MSZ stwierdził, że polski rząd mógł rozważać zajęcie części terytorium zaraz po agresji Rosji na Ukrainę.

"Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo (prezydenta Ukrainy Wołodymyra) Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być", powiedział jeden z liderów PO.

Sikorski "po raz kolejny odsłania swoją prawdziwą twarz". "Insynuuje, dezinformuje i mówi nieprawdę. Wszystko to wpisuje się w interes rosyjskich służb i Putina, który poprzez tego rodzaju wypowiedzi buduje swoją kłamliwą, wojenną narrację", skomentował rzecznik PiS.

Pisaliśmy wcześniej: Skandalista Radek Sikorski znowu na fali. Burza po słowach w Radiu ZET

"Działania Polski pod kierunkiem Prawa i Sprawiedliwości od samego początku nakierowane były na pomoc Ukrainie i jej obywatelom, a przede wszystkim wsparcie wojskowe celem zachowania jej integralności terytorialnej", dodał.

Polityk powiedział też, że PiS od kilku dni pyta szefa PO Donalda Tuska o "powiązania biznesowe i polityczne jego rządu i agresorów z Kremla". "Pytamy dlaczego, kiedy był premierem podejmował skrajnie niekorzystne decyzje dotyczące bezpieczeństwa militarnego i energetycznego Polski. Dzisiaj, po kłamliwej wypowiedzi Radosława Sikorskiego, nasuwa się kolejne 11. pytanie: Na czyje zlecenie jest szerzona taka dezinformacja przez polityków PO?"

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy