Jak Bayern sprowadził na ziemię Arsenal w rewanżu LM

facebook.com/uefachampionsleague

Na Allianz Arena Bayern Monachium rozgromił Arsenal Londyn aż 5:1. Był to z pewnością wymarzony rewanż dla Bawarczyków, którzy w pierwszym wyjazdowym meczu na Emirates Stadium ulegli ,,Kanonierom” 2:0. Podopieczni A.Wengera byli bezsilni już od straty pierwszego gola autorstwa Roberta Lewandowski. Po czwartej serii spotkań LM Arsenal ma niewielkie szanse na awans do następnej fazy.

Rewanż należał do zawodników Pepa Guardioli. Wystarczy przytoczyć statystyki. Piłkarze Bayernu oddali 14 strzałów celnych , natomiast zawodnicy Arsenalu tylko dwa. Bawarczycy dzielili i rządzili na murawie, mając dużą przewagę posiadania piłki oraz stałych fragmentów gry. W 10 minucie Thiago idealnie dorzucił za pola karnego na głowę Roberta Lewandowskiego, który wyprzedził obrońcę i skierował piłkę do siatki. W 29 minucie Costa zagrał piłkę do oskrzydlającego akcję Lahma. Kapitan Bawarczyków wrzucił piłkę w pole karne,w którym nieczysto uderzył Coman wprost do Thomasa Mullera. Niemiec instynktownie przyjął piłkę i precyzyjnie uderzył po bliższym rogu bramki Cecha. Kwadrans później Alaba wygrał przebitkę z nieudolnie broniącymi pomocnikami Arsenalu, po czym przepięknie uderzył lewą nogą z około dwudziestego metra pod spojenie słupka z poprzeczką. Do przerwy było 3:0. Druga połowa zaczęła się równie dobrze dla gospodarzy. Arjen Robben wszedł na boisko za Comana w 55 minucie gry. Kilkadziesiąt sekund później strzelił gola na 4:0. Na lewej stronie boiska Costa zagrał w tempo do wbiegającego w pole karne Alaby. Pomocnik Bayernu z pierwszej piłki dograł do Robbena, który z najbliższej odległości umieścił piłkę pod poprzeczką bramki ,,Kanonierów”. W 69 minucie pięknego gola honorowego strzelił Giroud. Sanchez dograł w pole karne górną piłkę, którą przyjął na klatkę piersiową Francuz i ekwilibrystycznym strzałem z woleja pokonał Neuera. W 89 minucie Bawarczycy strzelili gola na 5:1. Costa wykonał swoją indywidualną popisową akcję, po czym dobrze dograł do Mullera. Niemiec nie ma w zwyczaju marnować zbyt wielu okazji i precyzyjnym strzałem wpisał się po raz drugi na listę strzelców.

W grupie ,,F” liderem jest Bayern Monachium i ma 9 punktów, tyle samo co drugi Olympiakos Pireus. Na trzecim miejscu jest Arsenal z 3 punktami, tabelę zamyka Dinamo Zagrzeb z takim samym dorobkiem punktowym co ,,Kanonierzy”

Źródło: uefa.com