Hurtownia z fajerwerkami zapaliła się; w wyniku wybuchu zawaliło się pół budynku

Portal TV Republika 19-09-2023, 14:45
Artykuł
facebook.com

Do wybuchu i pożaru doszło we wtorek rano w Kobyłce przy ulicy Nadarzyńskiej w hurtowni z fajerwerkami. Zawaliło się pół budynku, nikt nie został poszkodowany.

"Zgłoszenie o wybuchu i pożarze w budynku gospodarczym dostaliśmy około godziny 9. W efekcie zawaliło się 50 % budynku. W tej chwili dogaszamy pożar ale musimy działać na odległość, gdyż ciężko wejść do popękanej części budynku. Najprawdopodobniej nie ma żadnych osób poszkodowanych" - powiedział komendant powiatowy straży pożarnej w Wołominie Wiesław Drosio.

Strażak przekazał, że w akcji gaszenia bierze udział 8 zastępów, a przypuszczalnie przyczyną pożaru był wybuch gazu lub fajerwerków.

 

Uaktualnienie

W związku z pożarem w hurtowni fajerwerków przy ul. Nadarzyńskiej 37 w Kobyłce głównodowodzący akcją gaśniczą przedstawiciel PSP w Wołominie apeluje do mieszkańców Kobyłki o nieotwieranie okien do czasu zakończenia akcji gaśniczej i sprawdzenia składu chemicznego dymu, ulatniającego się z pogorzeliska” - poinformował w mediach społecznościowych urząd miasta Kobyłka.

We wpisie wyjaśniono, że skład chemiczny dymu zostanie ustalony przez pracowników specjalistycznego laboratorium Państwowej Straży Pożarnej po przybyciu na miejsce zdarzenia. „Z naszej wiedzy wynika, że pracownicy są już w drodze. Mieszkańców miasta poinformujemy o wynikach badań w odrębnej informacji” - napisali urzędnicy.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy