Ponad 360 miejscowości w Polsce, blisko 20 za naszymi granicami i kilkadziesiąt tysięcy uczestników ubranych w koszulki z podobiznami żołnierzy podziemia antykomunistycznego – tak zapowiada się ósma już edycja Biegu Tropem Wilczym, który zorganizowany zostanie 1 marca, czyli w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzeniu będą towarzyszyły prelekcje, spotkania z bohaterami naszej niepodległości, koncerty, zbiórka krwi i wiele innych inicjatyw.
Bieg Tropem Wilczym został zorganizowany po raz pierwszy osiem lat temu w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego, a pobiegło w nim zaledwie kilkudziesięciu uczestników. Inicjatywa przez te kilka lat zyskała ogromną popularność, a w ostatniej edycji wzięło udział blisko 80 tys. uczestników, którzy pobiegli w 365 miejscowościach na całym świecie. Tegoroczna edycja będzie jeszcze okazalsza od poprzedniej.
Wczoraj w Belwederze w Warszawie odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której przedstawiono plany na ósmą edycję Biegu Tropem Wilczym. Udział w briefingu (oprócz organizatora, którym jest Fundacja Wolność i Demokracja) wzięli również przedstawiciele resortów wspierających inicjatywę – minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ! CZYTAJ DZISIEJSZĄ "GAZETĘ POLSKA CODZIENNIE"
Autor: Jan Przemyłski
Serdecznie polecamy wtorkowe wydanie "Codziennej".
— GP Codziennie (@GPCodziennie) February 17, 2020
Więcej na https://t.co/1HYRtWiDJA #GPC pic.twitter.com/vK50bJPTwr
Najnowsze
Republika zdominowała konkurencję w Święto Niepodległości - rekordowa oglądalność i wyświetlenia w Internecie