French Open: niepokonana i najlepsza. Iga Świątek odprawiła Rosjankę [wideo]

Adrian Burzyński 02-06-2022, 16:30
Roland Garros

Liderka światowego rankingu Iga Świątek pokonała rozstawioną z numerem 20. rosyjską tenisistkę Darię Kasatkinę 6:2, 6:1 w półfinale wielkoszlemowego turnieju French Open. W decydującym meczu paryskiej imprezy wystąpi drugi raz w karierze.

W tym roku Iga Świątek mierzyła się z Darią Kasatkiną trzykrotnie i za każdym razem górą, bez straty seta była polska tenisistka. Oczywiście w półfinałowym spotkaniu 21-latka ponownie była zdecydowaną faworytką.

Początek meczu wskazywał na bardziej wyrównaną potyczkę, niż miało to miejsce dotychczas. Do stanu 2:2, Kasatkina i Świątek grały punkt za punkt. Od piątego gema na korcie zaczynała jednak dominować już tylko jedna zawodniczka.

Polka rozkręcała się z każdym zagraniem, podczas gdy z Rosjanki systematycznie schodziło powietrze i wiara w to, że może w tym meczu cokolwiek ugrać. Pierwszy set zakończył się pewną wygraną liderki światowych list, która w zaledwie 36. minut doprowadziła do stanu 1:0 w setach.

Druga partia przypominała bardziej trening, niż mecz o ogromną stawkę. Świątek wręcz zmiotła rywalkę z kortu, odbierając jej jakiekolwiek chęci do gry. Polka oddała rywalce tylko jednego gema i ostatecznie po zaledwie 66. minutach, rozgromiła Darię Kasatkinę 6:2, 6:1.

"To dla mnie wyjątkowy moment. Cieszę się, że tu jestem, zdrowa i gotowa pokazać swój najlepszy tenis" - powiedziała zaraz po meczu 21-letnia raszynianka.

Dla 21-latki był to już 46. mecz w tym roku i 43. zakończony zwycięstwem. Ponadto raszynianka zanotowała 34. wygraną z rzędu, czym wyrównała osiągnięcie legendarnej Sereny Williams z 2013. roku. Jeśli, zaś Polka wygra sobotni finał, to wówczas wyrówna rekord drugiej z sióstr Williams, Venus która w 2000. roku zanotowała 35. zwycięstw z rzędu.

Świątek jest triumfatorką French Open z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie.

W wielkim finale Rolanda Garrosa Iga Świątek zmierzy się z Amerykanką, Cori "Coco" Gauff, która w drugim dzisiejszym półfinale pokonała Włoszkę, Martinę Trevisan.

Źródło: Roland Garros/PAP