Finansowy zawrót głowy. Emeryci dostaną świeży zastrzyk gotówki

Artykuł
canva.com

Na tak dobrą informację czekały miliony świadczeniobiorców. - W przyszłym tygodniu rząd zajmie się ustawą o 14. Emeryturze. Spełniamy obietnice i wspieramy polskie rodziny - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Na weekend mam dla wszystkich polskich emerytów świetną wiadomość. Już w przyszłym tygodniu rząd zajmie się ustawą o 14 emeryturze! Spełniamy obietnice i wspieramy polskie rodziny!” - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

W środę opublikowano projekt ustawy o 14. emeryturach. Zostaną wypłacone z wraz sierpniową emeryturą lub rentą. Pełną kwotę, czyli 1217,98 zł otrzymają osoby, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto.

W przypadku osób, których wysokość emerytury lub renty przekracza 2,9 tys. zł dodatkowe świadczenie byłoby wypłacone w kwocie najniższej emerytury, ale pomniejszonej o różnicę między wysokością emerytury lub renty a kwotą 2,9 tys. zł.

Na posiedzeniu rządu w przyszłym tygodniu ma być również rozpatrywany, zgodnie z zapowiedzią rzecznika rządu Piotra Müllera, projekt ustawy dot. wsparcia dla posiadaczy kredytów hipotecznych w złotych.

 

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy