Oficjalnie: Polska 2050 - Hołownia zrezygnował
Szymon Hołownia zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Polski 2050 – przekazał PAP członek zarządu i poseł partii Łukasz Osmalak. Według niego wicemarszałek Sejmu poinformował o swojej decyzji członków ugrupowania przed Radą Krajową Polski 2050, która odbyła się w sobotę.
Hołownia, pytany o to przez PAP, nie chciał skomentować tych informacji.
O jego rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego partii, zasiadający w zarządzie Polski 2050 poseł Łukasz Osmalak poinformował PAP we wtorek wieczorem. – Szymon sam podjął taką decyzję i sam złożył rezygnację. Poinformował nas o tym przed sobotnią Radą Krajową – relacjonował.
Według niego przed rezygnacją Hołowni w zarządzie krajowym partii pozostawały trzy nieobsadzone stanowiska wiceprzewodniczących. Jak przekazał, po sobotniej Radzie Krajowej oraz wspomnianej rezygnacji Hołowni skład zarządu uzupełniło czworo nowych wiceprzewodniczących: poseł Piotr Górnikiewicz, posłanka Wioleta Tomczak, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Łukasz Bałajewicz oraz wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Katarzyna Nowakowska.
Wcześniej nieoficjalnie o rezygnacji Szymona Hołowni informował TVN24.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Skandal w UK: Pakistańskie bandy seksualne infiltrują NGOsy
SPRAWDŹ TO!
Dr Jędrzejewski: w wyniku błędów lekarskich w Szpitalu Południowym ginęli ludzie
Hołownia odszedł z zarządu Polski 2050. Nie rezygnuje z polityki, założył „grupę”