Episkopat reaguje na bluźnierstwo, do którego doszło podczas marszu LGBT!

Artykuł
Wikimedia Commons/Waving Rainbow Flag/Twin Cities Pride Parade/Tony Webster

W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. (...) Wydarzenia, które miały miejsce 8 czerwca w Warszawie, mają znamiona bluźnierstwa – poinformował ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

"W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 8 czerwca w Warszawie trzeba podkreślić, że z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących. Wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa" – czytamy w oświadczeniu Episkopatu.

Zobacz także: Co za nienawiść! Uczestnik Parady Równości: stare ku**y wymrą, głosujące na PiS

"W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości" – napisał w komunikacie rzecznik Episkopatu ks. Rytel-Andrianik.

Czytaj więcej: Obrzydliwa prowokacja na Paradzie Równości! Zwolennicy LGBT sprofanowali Mszę Św.

Sprawa dotyczy bluźnierczej "Mszy Św.", którą odprawili miłośnicy LGBT. Na materiale wideo (które jest już masowo rozpowszechniany na Twitterze) widać trzech aktywistów przebranych za duchownych (w tęczowych barwach), którzy imitują odprawianie Mszy Świętej. "Tylko Tyś jest Panem. Tylko Tyś Najwyższy, Jezu Chryste. Z Duchem Świętym" – mówił jeden z nich. 

 

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy