Czołowy zawodnik ligi angielskiej z polskim obywatelstwem. Kiedy debiut Matty'ego Casha w reprezentacji?

Artykuł
Matty Cash w koszulce polskiej reprezentacji
Fot. Twitter/@TheHolte1874

Prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował we wtorek, że wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał akt uznania polskiego obywatelstwa dla 24-letniego prawego obrońcy Aston Villi. Trwają formalności, aby Matty Cash mógł wystąpić w polskiej reprezentacji. Kiedy będzie możliwy jego debiut?

„Dziękuję Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za piątkowe spotkanie, w efekcie którego Wojewoda Konstanty Radziwiłł podpisał dziś akt uznania obywatelstwa RP dla Matty'ego Casha. Cieszymy się, że zawodnik będzie wkrótce do dyspozycji selekcjonera Paulo Sousy” – napisał we wtorek prezes PZPN Cezary Kulesza.

To, że podpisano akt uznania obywatelstwa dla Casha, nie oznacza, że może od dzisiaj występować w polskiej kadrze. Aby tak się stało, musi posiadać polski paszport. Walczący o awans na mundial biało-czerwoni zagrają 12 listopada na wyjeździe z Andorą i trzy dni później w Warszawie z Węgrami. – „Matty może być powołany do kadry, ale żeby zagrać, musi posiadać odpowiedni dokument. W tym przypadku paszport. Dokumenty wszystkich zawodników sprawdza bowiem wcześniej delegat meczu” – powiedział rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

Kim jest Matty Cash?

Matty Cash to mający polskie pochodzenie czołowy zawodnik angielskiej Premier League. Występuje na pozycji prawego obrońcy w Aston Villi. Ze względu na zbyt dużą konkurencję na swojej pozycji, trudno o występy dla niego w reprezentacji Anglii. Do 2020 roku grał w Nottingham Forest, skąd przeszedł do Aston Villi. W piątek wieczorem trener Paulo Sousa obserwował jego występ na stadionie Arsenalu.

Poniżej zamieszczamy kompilację zagrań Matty'ego Casha z roku 2021.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy