Campus pełen pomyłek. Grodzki pozamyka szpitale?

Artykuł
- W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 - stwierdził Tomasz Grodzki
Fot. PAP/Tytus Żmijewski

- W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców - stwierdził wczoraj Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, zapytany podczas Campusu Polska Przyszłości o sposób na rozwiązanie problemów w polskiej służbie zdrowia. Wpadki podczas swoich wystąpień zanotowali również Donald Tusk i Sławomir Nitras.

- W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców - odpowiedział Marszałek Senatu zapytany o sposób na usprawnienie działania polskiego systemu ochrony zdrowia, powołując się na przykład Danii, gdzie redukcja szpitali rzekomo przyczyniła się do wzrostu standardów opieki medycznej. 

- 16 lat temu w Danii były 132 szpitale na 5 milionów mieszkańców. Obecnie mają oni 16 szpitali, ale nikt nie stracił pracy. Personel jest zadowolony, a pacjenci plasują medycynę duńską na trzecim miejscu w świecie - przekonywał Grodzki. 

Słowa polityka spotkały się z krytyką i oburzeniem, skomentował je m.in. Stanisław Karczewski, podobnie jak Grodzki lekarz z zawodu. 

Podczas Campusu Polska Przyszłości wpadki zaliczyli także Donald Tusk i Sławomir Nitras. Pierwszy obiecał wprowadzić związki partnerskie, lecz jego deklaracja spotkała się z kpinami ze strony aktywistów LGBT oraz lewicy, zarzucających przewodniczącemu PO nieszczere intencje oraz interesowność. Nitras, z kolei, stwierdził, że trzeba będzie „opiłować z pewnych przywilejów”, żeby „nie podnosili głowy”. Jego słowa wywołały w internecie prawdziwą burzę. 

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy