Brytyjskie uniwersytety prześladują katolickich studentów

Artykuł
Fot. pixabay.com/ DavidReed

– Katoliccy studenci doświadczają coraz poważniejszych prześladowań na brytyjskich uczelniach. Nominacja ks. Davida Palmera na kapelana Uniwersytetu w Nottingham została zablokowana wyłącznie dlatego, że publikował on w mediach społecznościowych komentarze sprzeciwiające się aborcji i eutanazji – alarmuje Katolicka Agencja Informacyjna. – W tych czasach, prawie niemożliwe jest bycie katolikiem na uniwersytecie, jeśli otwarcie wyznaje się swoją wiarę – twierdzi duchowny.

Biskup Nottingham Patrick McKinney złożył skargę przeciwko zablokowaniu kandydatury ks. Davida Palmera na kapelana Uniwersytetu w Nottingham. Uniwersytet pozwolił na mianowanie kapelana dopiero po tym, gdy Stowarzyszenie Wolnego Słowa poinformowało o gotowości podjęcia kroków prawnych. Obecnie ks. Palmer może pełnić posługę na terenie kampusu podczas okresu próbnego. Dalsze skargi na niego mogą doprowadzić do cofnięcia nominacji.

Dziennikarz Simon Caldwell, cytowany przez KAI, uważa, że brytyjskie uniwersytety nie uznają prawa do wolności słowa. W artykule opublikowanym w „Catholic Herald” przypomina sprawę Julii Rynkiewicz, polskiej studentki położnictwa, która została wyrzucona z praktyk – co właściwie uniemożliwiło jej edukację – gdy uczelnia odkryła, że udziela się w studenckiej grupie pro-life. Studentka zaskarżyła swoją uczelnię, uzyskała przeprosiny i odszkodowanie.

Źródło: tvp.info/ KAI

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy