Bomba na sośnie. Znalazł ją spacerowicz

Artykuł
Wśród gałęzi sosny znajdowała się bomba lotnicza sd1 z czasów II wojny światowej
Fot. pulawy.policja.gov.pl

W Anielinie w gminie Puławy została znaleziona bomba lotnicza z czasów II wojny światowej. Niebezpieczny przedmiot znajdował się na drzewie, wśród gałęzi. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów.

W powiecie puławskim po raz kolejny w tym roku interweniowali saperzy z Dęblina. Tym razem przypadkowa osoba znalazła bombę lotniczą. Niebezpieczne znalezisko znajdowało się na drzewie, w lesie w Anielinie w gminie Puławy. Policyjny pirotechnik, który został skierowany na interwencję, potwierdził, że przedmiot umiejscowiony wśród gałęzi sosny to bomba lotnicza sd1 z czasów II wojny światowej.

Policjanci zabezpieczyli teren wokół znaleziska do czasu przyjazdu saperów z 34 Patrolu Rozminowania z Dęblina, którzy przewieźli bombę w bezpieczne miejsce aby ją unieszkodliwić.

Policja przypomina, że w przypadku ujawnienia niewybuchów, nie wolno ich przenosić, dotykać ani rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

Źródło: pulawy.policja.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy