Bomba na Popowicach. Rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców
Dziś rano policjanci zaczęli pukać do mieszkańców Popowic. Wczoraj na terenie budowy osiedla Port Popowice naleziono bombę z II wojny światowej. Musi ona zostać wywieziona na poligon. Dla bezpieczeństwa mieszkańców trzeba ich ewakuować.
Z budynków znajdujących się w promieniu 500 m od niewybuchu zostanie ewakuowanych około 1000 mieszkańców. Przy ulicy Starogranicznej oraz Legnickiej podstawiono autobusy MPK, z których mogą skorzystać ci, którzy nie mają innego schronienia.
Saperzy zdecydowali, że teren ewakuacji będzie ograniczony ulicami: Białowieska, Popowicka, Bobrza, Rysia, Wejherowska, Milenijna
Cała akcja może trwać do godz. 12.
Najnowsze
Niezależna.pl: Resort Żurka instruuje sędziów. Do sądów trafił gotowy wzór pisma procesowego ws. ENA
Burza po słowach Zełenskiego. Internauci ostro komentują wystąpienie o "Panteonie Bohaterów"
Nawrocki w Poznaniu na rocznicy Czerwca ’56: komuniści chcieli zabrać nam nie tylko ciało, ale także ducha
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej