Bąkiewicz w Republice: frekwencja na marszu przerosła nasze oczekiwania [wideo]

Tomasz Domański 13-11-2022, 12:31
Artykuł
Telewizja Republika

Od 100 do nawet 150 tysięcy uczestników mógł skupić tegoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie, powiedział w Republice jego organizator Robert Bąkiewicz. "Frekwencja przerosła nasze oczekiwania", stwierdził w audycji "Polityczna kawa". Gość Tomasza Sakiewicza dodał też, że wydarzenie przebiegło w sposób spokojny.

- Marsze od 2015 roku są marszami spokojnymi. Policja się trochę cofnęła, nie prze na konfrontację, ocenił w niedzielne południe Robert Bąkiewicz.

Aktywista uznał, że w 2020 roku doszło do licznych nieporozumień w związku z manifestacjami Strajku Kobiet, przypomniał, że bardzo przeszkadzał im prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Obecnie jak stwierdził Robert Bąkiewicz, Marsze Niepodległości są spokojne i jednocześnie budujące zwłaszcza w dzisiejszym świecie, w którym mamy sytuację ciągłych politycznych konfrontacji.

Jak powiedział w "Politycznej kawie" na biało-czerwonych pochodach każdego roku widać coraz więcej młodych ludzi, obecne są dzieci, nawet te bardzo małe.

Według Bąkiewicza Marsze Niepodległości zawsze w jakiś sposób wpisywały się w bezpośrednie wydarzenia polityczne. W tym roku istotną kwestią jest wojna na Ukrainie. - Chcemy pokazać, że nie ma naszej zgody na rosyjski imperializm.

Robert Bąkiewicz w rozmowie z Tomaszem Sakiewiczem stwierdził, że wojna oczywiście nie toczy się bezpośrednio pomiędzy Polską a Rosją, tak jak miało to miejsce 100 lat temu z Bolszewikami. Wskazał jednak, jak bardzo potrzebne jest budowanie tożsamości narodowej poprzez tego rodzaju i im podobne wydarzenia.

- Środowisko ze mną związane poszło do "woja" i czuje swój obowiązek w stosunku do ojczyzny. - Jeżeli przyjdzie taka kolej to będziemy musieli stanąć do wojny, mówił.

- Marsz buduje emocje. Jest elementem siły państwa. Jest duża potrzeba pobudzania młodych ludzi do tego, dlaczego warto mieć szacunek dla munduru, dlaczego warto pójść do wojska. "Sama broń nie będzie walczyła", wskazywał gość Republiki.

- Tam ci ludzie muszą mieć mental. Nasz żołnierz przez wieki miał bardzo wysokie morale. My jesteśmy wspaniałym wielkim narodem, powiedział Robert Bąkiewicz w programie Tomasza Sakiewicza.Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy