Arkadiusz Milik strzelił dwie bramki dla Ajaxu w Pucharze Holandii

facebook.com/arekmilik99

Arkadiusz Milik dwukrotnie pokonał bramkarza czwartoligowego SV Urk w meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Holandii, zakończonym zwycięstwem Ajaksu Amsterdam 4:0. W sumie po dwóch spotkaniach Polak ma już w dorobku osiem goli w tych rozgrywkach.

We wtorek Milik wpisał się na listę strzelców w 37. i 40. minucie, za pierwszym razem trafiając z rzutu karnego. Wcześniej bramkarza gospodarzy pokonał Lerin Duarte, a wynik ustalił w 86. minucie Richairo Zivkovic.

Napastnik reprezentacji Polski potwierdził dobrą dyspozycję w krajowym Pucharze. 24 września zdobył sześć bramek i asystował przy dwóch kolejnych w konfrontacji z innym czwartoligowcem JOS Watergraafsmeer w drugiej rundzie (pierwszym meczu Ajaksu). Zespół ze stolicy wygrał 9:0.

Trofeum broni PEC Zwolle, które w finale poprzedniej edycji niespodziewanie rozbiło Ajax 5:1.