Andrzej Duda spotkał się Emmanuelem Macronem. Prezydent RP: Nasze stanowiska w sprawie Nord Stream 2 są zbliżone

Artykuł
Andrzej Duda przebywa w Tokio z okzaji rozgrywających się tam Igrzysk Olimpijskich
Fot. Facebook/Andrzej Duda

Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem podczas swojego pobytu w Tokio. Polski prezydent powiedział, że stanowiska obu krajów w sprawie gazociągu Nord Stream 2 są zbliżone.

Duda powiedział Polskiemu Radiu, że rozmowa dotyczyła między innymi amerykańsko-niemieckiego porozumienia w sprawie Nord Stream 2.

- Była ona bardzo ciekawa - poinformował. Podkreślił, że dokończenie gazociągu pogorszy sytuację Unii Europejskiej w dziedzinie bezpieczeństwa. Wskazał, że trzeba neutralizować negatywne skutki porozumienia dotyczącego Nord Stream 2.

Musimy neutralizować negatywne skutki porozumienia amerykańsko-niemieckiego

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy w jakiś sposób neutralizować negatywne dla Europy, dla Unii Europejskiej, dla nas, skutki tego nieszczęsnego porozumienia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Niemcami, które niestety prawdopodobnie doprowadzi do tego, że Nord Stream 2 zostanie dokończony i będzie mógł funkcjonować. To z pewnością pogorszy całą sytuację bezpieczeństwa energetycznego i nie tylko energetycznego Unii Europejskiej i naszej części Europy - mówił prezydent.

Prezydenci rozmawiali także o możliwości współpracy wojskowej i energetycznej

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że Polska i Francja będą razem prowadzić działania prowadzące do neutralizacji skutków budowy gazociągu.

Prezydenci Polski i Francji rozmawiali także o sytuacji na Ukrainie, w Unii Europejskiej i w regionie Sahelu, a także o możliwości współpracy wojskowej i energetycznej.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy