Ale kasa! Rekordowa suma do zgarnięcia w loterii. Ile można wygrać?

portal tvrepublika.pl 07-11-2022, 07:36
Artykuł
Zdjęcie ilustracyjne
canva.com

Loteria Poweball, czyli odpowiednik europejskiego Lotto, ma do zaoferowania niemal 2 miliardy dolarów wygranej! Dziś, po tym jak w sobotę nikomu nie udało się zgarnąć nagrody głównej, odbędzie się kolejne losowanie, w którym pula wzrosła do... 1,9 mld dolarów. Wystarczy kupić los, który kosztuje zaledwie 2 dolary, wylosować łącznie z dodatkowym, sześciu zwycięskich numerów i można cieszyć się gigantyczną gotówką!

Następne losowanie Powerball jest wyznaczone na dzś. Jeśli ktoś wygra, ustanowi nowy rekord dla największej nagrody loterii w historii.

Szczęśliwy zwycięzca 1.9 mld dolarów będzie miał dwie opcje. Albo otrzyma całą kwotę rozłożoną na 29 lat albo jednorazową wypłatę w wysokości 929,1 mln dolarów. Z dotychczasowej praktyki wynika, że przytłaczająca większość graczy wybiera drugą możliwość. Dużą kwota wygranej zasila w Ameryce (w podatkach) konto Wuja Sama.

W sobotę wieczorem zwycięskimi numerami były 28, 45, 53, 56 i 69 z dodatkową 20. Wszystkich nikt nie wylosował.

Jak przypomina kierownictwo Powerball, sztuka ta udała się ostatni raz 3 sierpnia. Szanse na zdobycie głównej nagrody wynoszą 1 na 292,2 milionów. 

Od 2016 roku najwyższa nagroda na świecie wynosiła 1,586 mld. Została podzielona między zwycięzców w Kalifornii, Florydzie i Tennessee. Pobiły ten rekord dwa ostatnie losowania.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy