Zmiany w Kolegium IPN. Wyłoniono nowego prezesa

Artykuł
Nawrocki od 2017 jest dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Fot. IPN TV

Dr Karol Nawrocki wygrał konkurs i został rekomendowany na nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Wybór w Kolegium muszą zostać jeszcze zatwierdzone przez Sejm i Senat. Jednak najprawdopodobniej będzie to tylko formalnością.

Nawrocki został zarekomendowany przez Kolegium IPN na nowego prezesa. Decyzję podjęto po publicznym przesłuchaniu w Warszawie. Następnie odbyła się niejawna dyskusja członków komisji konkursowej, w której zasiadał m.in. Krzysztof Wyszkowski, doradca wojewody pomorskiego i działacz opozycji antykomunistycznej w PRL.

- Poparcie mojej kandydatury przez Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, w którego skład wchodzą wybitni naukowcy, publicyści i zasłużeni członkowie opozycji antykomunistycznej w PRL, jest przede wszystkim wielkim zaszczytem. Cieszę się, że czteroletnia praca moja i mojego zespołu w Muzeum II Wojny Światowej została doceniona, a zebrane doświadczenie zaowocuje w dalszej służbie Polsce. Droga do funkcji Prezesa IPN jest jednak bardzo długa i skomplikowana, więc należy się po niej poruszać z właściwym spokojem i rozwagą - skomentował wygraną Nawrocki.

Dr Karol Nawrocki, po objęciu stanowiska, chciałby nawiązać kontakt z placówkami dyplomatycznymi. Wśród spraw, którymi chce się zająć jest m.in. skrócenie procesów decyzyjnych i jasny podział kompetencji. Jedną z pierwszych decyzji nowego prezesa byłoby powołanie biura nowoczesnych technologii.

Karol Nawrocki jest doktorem nauk humanistycznych i specjalistą do spraw zarządzania zasobami ludzkimi.

Źródło: m.trojmiasto

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy