Zbliża się kongres PiS. Macierewicz: Nie sądzę, by ktoś zastąpił Jarosława Kaczyńskiego

Artykuł
Antoni Macierewicz
flickr.com

- Będą zmiany strukturalne i organizacyjne w partii, bo mamy wszyscy świadomość, że wyzwania, przed którymi stanęła Polska, wymagają nieprawdopodobnego wysiłku i determinacji — powiedział o nadchodzącym kongresie Prawa i Sprawiedliwości wiceprezes partii Antoni Macierewicz.

Jak wyjaśnił Macierewicz na antenie Polskiego Radia 24 sytuacja, w której znajduje się Polska wychodząc z pandemii, wymaga „zmian w strukturze państwowej, a więc także i mobilizacji struktur formacji partyjnych”.

Ewentualni kandydaci raczej nie uzyskają większości

Wiceprezes partii odniósł się także do wyborów prezesa PiS. Jego zdaniem nie jest możliwe, aby stanowisko to piastował ktoś inny niż Jarosław Kaczyński.

- Trudno spodziewać się tego, że decyzja dotycząca prezesury będzie inna niż Jarosław Kaczyński. Możliwe jest, że będą inne kandydatury, ale nie sądzę, że ktokolwiek inny będzie w stanie uzyskać większość głosów — dodał.

Jak przypomina Polskie Radio 24, zbliża się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Joachim Brudziński powiedział, że dokładny termin zależy od warunków epidemicznych, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że odbędzie się on w czerwcu. Podczas kongresu partii rządzącej zostanie m.in. wybrany jej prezes.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy