Spotkanie wicepremiera Kaczyńskiego i premiera Słowenii. „Mamy wielkiego przyjaciela”

Artykuł
Premier Słowenii podkreślił, że jego wizyta w Warszawie jest potwierdzeniem bardzo dobrych relacji.
Twitter/@pisorgpl

Wicepremier Jarosław Kaczyński spotkał się w czwartek w Warszawie z premierem Słowenii Janezem Janszą. Wcześniej dziś z Jansą spotkał się premier Mateusz Morawiecki.

Słowenia od lipca br. obejmie półroczną prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Podczas tego spotkania - jak mówił szef polskiego rządu - omówiono, jak ma wyglądać słoweńska prezydencja, a także rozmawiano o bieżących problemach.

Premier Słowenii z kolei podkreślił, że jego czwartkowa wizyta w Warszawie jest potwierdzeniem naszych bardzo dobrych relacji Polski i Słowenii.

- W imieniu słoweńskiego rządu mogę powiedzieć, że w postaci Polski mamy wielkiego przyjaciela - powiedział szef słoweńskiego rządu.

Wymienił trzy główne priorytety Słowenii, która przygotowuje się do objęcia w połowie roku prezydencji w Radzie Unii Europejskiej - przygotowanie Europy na ewentualne zagrożenia: możliwe nowe pandemie, sprawę bezpieczeństwa cybernetycznego oraz rozmowę i przyszłości Europy.

Jansza ocenił, że współpraca gospodarcza z Polską rozwija się i jest na dobrym poziomie - 2 mld euro. Zaznaczył, że pomimo pandemii ten poziom wymiany handlowej nie zmniejsza się. Pogratulował szefowi polskiego rządu „wspaniałej organizacji walki z epidemią”.

Źródło: Twitter/@PremierRP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy