TASS: Nawalny zostanie przewieziony do szpitala dla więźniów we Włodzimierzu

Artykuł
Wyniki badań Nawalnego świadczą o problemach z sercem i niewydolności nerek
Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Aleksiej Nawalny zostanie przewieziony do szpitala. Trafi do rejonowego szpitala na oddział dla skazanych.

Lekarze podjęli decyzję o przewiezieniu Aleksieja Nawalnego do szpitala we Włodzimierzu, gdzie leczeni są więźniowie – podała agencja TASS. Służby więzienne poinformowały, że stan zdrowia rosyjskiego opozycjonisty jest „zadowalający”.

Oznajmiły także, że Nawalnego codziennie bada lekarz internista i że za zgodą opozycjonisty podawane mu są witaminy.

 Aleksiej Nawalny od dawna żąda, by dopuszczono do niego lekarza i by w kolonii karnej, gdzie odbywa wyrok, przestano pozbawiać go snu.

Z apelem do prezydenta Rosji Władimira Putina o zapewnienie Aleksiejowi Nawalnemu pomocy lekarskiej w więzieniu zwrócili się m.in. laureaci literackiej nagrody Nobla, światowej sławy aktorzy i naukowcy. List podpisali m.in.: J.K. Rowling, Orhan Pamuk i Benedict Cumberbatch.

Wczoraj lekarze Aleksieja Nawalnego przyjechali do kolonii karnej w Pokrowie, gdzie opozycjonista odbywa wyrok pozbawienia wolności. Nie zostali wpuszczeni. Nie spełniono też ich prośby, by mogli skontaktować się z władzami więziennymi.

Okulistka Nawalnego Anastazja Wasiljewa opublikowała wyniki badań krwi Nawalnego świadczących o problemach z sercem i niewydolności nerek.

Nawalny, który w sierpniu zeszłego roku padł ofiarą próby otrucia przy użyciu chemicznego środka bojowego, cierpi na bóle kręgosłupa i traci czucie w kończynach. Opozycjonista zażądał wizyty lekarza spoza kolonii karnej, ale władze więzienne nie spełniły tej prośby. Pod koniec marca Nawalny w proteście ogłosił głodówkę.

Źródło: rp.pl, portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy