Tragedia w gimnazjum w Kazaniu. Zginęły głównie dzieci

Artykuł
W rejonie szkoły wprowadzono reżim operacji antyterrorystycznej
Fot. PAP/EPA/Anton Raykhshtat

Co najmniej 11 osób zginęło w strzelaninie w gimnazjum w Kazaniu, w Rosji. Większość ofiar to uczniowie, zginęła też nauczycielka i ochroniarz. Z najnowszych informacji wynika, że sprawca strzelaniny działał w pojedynkę, doniesienia o dwóch napastnikach nie są prawdą - oświadczyły we wtorek służby prasowe Rustama Minnichanowa, przywódcy Tatarstanu, regionu wchodzącego w skład Federacji Rosyjskiej.

Według źródeł, cytowanych przez media, 32 osoby są poszkodowane. Niektóre media podają liczbę 13 zabitych podczas strzelaniny.

Wśród ofiar śmiertelnych - według agencji RIA Nowosti - są uczniowie, którzy zginęli wyskakując z okna budynku.

służby prasowe Rustama Minnichanowa, przywódcy Tatarstanu powiedziały także, że był tylko jeden sprawca strzelaniny, który został aresztowany. Media opisują go jako 19-letniego Ilnaza Galawijewa. Od dwóch tygodni posiadał on zezwolenie na broń. Według wstępnych danych kierował się motywem "zemsty i nienawiści" - podała agencja TASS, powołując się na źródło w policji. W trakcie przesłuchania oświadczył on, że uznał się za boga i wszystkich nienawidzi - relacjonuje dziennik "Kommiersant".

W rejonie szkoły wprowadzono reżim operacji antyterrorystycznej. Zajęcia w szkołach w Kazaniu zostały odwołane.

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił we wtorek, by zasady dotyczące posiadania broni zostały w Rosji zaostrzone. Podobne zalecenie wydał po strzelaninie w Kerczu, ale do zmiany przepisów nie doszło.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy