Rzecznik KSP podsumowuje niedzielne demonstracje w Warszawie

Artykuł
Nadkom. Sylwester Marczak
Fot. PAP/Marcin Obara

– Cały czas mamy do czynienia z nielegalnymi zgromadzeniami - powiedział w niedzielę PAP rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak podsumowując niedzielne demonstracje w Warszawie. Trzy osoby zostały zatrzymane.

"Konstytucja gwarantuje prawo do protestu, ale również narzuca obowiązki związane z przestrzeganiem prawa"

Podczas konferencji prasowej przed Komendą Stołeczną Policji podsumowującą działania policji podczas niedzielnych demonstracji, Marczak powiedział, że cały czas mamy do czynienia z nielegalnymi zgromadzeniami.

Podał, ze trzy osoby zostały zatrzymane.

– Oczywiście zgadzamy się z tym, ze każdy ma konstytucyjne prawo do protestu, ale konstytucja wskazuje na obowiązki związane z przestrzeganiem prawa - zaznaczył.

– Jeśli weźmiemy pod uwagę np. prawo o ruchu drogowym, czy inne akty związane z obostrzeniami covidowymi, to te przepisy zostały zlekceważone - powiedział.

Nadkom. S. Marczak: nigdy nie ma policji za dużo. Dziś dbaliśmy o bezpieczeństwo

Rzecznik KSP tłumaczył, że Policja nie może sobie pozwolić na to, żeby czekać do pierwszego momentu, kiedy policjanci zostaną zaatakowani.

– My mamy być gotowi na sytuacje, które się pojawią, stąd z naszej strony odpowiednie siły i środki, żeby było bezpiecznie - powiedział.

Dodał, że "nigdy nie ma policji za dużo, dzisiaj policjanci o to bezpieczeństwo dbali".

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy