Rozbito gang fałszerzy pieniędzy i dokumentów. Pomogły służby specjalne USA

Artykuł
Fałszerze pieniędzy i dokumentów
pexels.com

Grupa międzynarodowych fałszerzy pieniędzy i dokumentów została rozbita w Bułgarii. Pomogły służby specjalne USA i międzynarodowe współpraca policji.

Podczas operacji zatrzymano dziewięciu członków gangu fałszerzy dokumentów i pieniędzy. Przestępcy podrabiali euro, dolary i dokumenty z różnych krajów.

Do akcji policji doszło w Bułgarii. W śledztwo zaangażowana była policja z kilku krajów UE i służby specjalne USA. 

Prokurator Walentina Madżarowa oznajmiła, że najwidoczniej fałszerstwami zajmowały się "osoby, posiadające trwałe nawyki przestępcze, które jednak nie doceniły możliwości MSW i prokuratury".

Część zatrzymanych miała już wyroki skazujące. Media w Bułgarii piszą, że skoro członkowie gangu byli na wolności i wznowili działalność, to raczej nie doceniła ich prokuratura.

eur_670_01.

W drukarni fałszywych banknotów, która znajdowała się w hotelu w czarnomorskim kurorcie Słoneczny Brzeg, produkowano euro i dolary, zaś dokumenty podrabiano w okolicach Płowdiw i Szumena.

Według MSW fałszywe pieniądze i dokumenty trafiały przeważnie na krajowy rynek, ale pojawiły się też informacje, że podrabiane euro i dolary wywożono również za granicę.

 

Źródło: Reuters

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy