Polski producent stylizował meble na Lamborghini. Włoska firma straciła na tym 2 mln zł

Artykuł
policja.pl

Jedna z podwrocławskich firm prowadziła sprzedaż mebli, w których wykorzystywała elementy łudząco podobne do tych wykorzystywanych w produkcji Lamborghini. Wstępne straty producenta luksusowych aut oszacowano na dwa miliony złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej otrzymali informację, że jedna z firm na terenie powiatu zajmuje się produkcją mebli i modyfikacją samochodów. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że ich produkty łudząco przypominały auta, które powstają we włoskiej Sant’Agata Bolognese, a za które trzeba płacić sporo ponad milion złotych.

Podwrocławska firma swoim działaniem mogła naruszyć wiele obowiązujących przepisów związanych z ustawami dotyczącymi zwalczania nieuczciwej konkurencji czy prawa własności przemysłowej.

Policjanci prowadzili czynności w dwóch miejscowościach. Podczas działań zabezpieczyli meble, które nosiły znaki towarowe włoskiego producenta oraz te, których elementy były kopiami zewnętrznych części sportowych aut.

policja_670_01

Funkcjonariusze prowadzą czynności związane z naruszeniem przepisów Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz Ustawy Prawo własności przemysłowej. Zgodnie ze wspomnianymi aktami prawnymi, za ich złamanie grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy