"Odnaleziono ciało z odciętą głową". Zawalona kamienica w Poznaniu - nieszczęśliwy wypadek czy próba tuszowania zbrodni?

Artykuł
twitter.com

Ostatnie dwa dni to ciągłe śledzenie sytuacji w Poznaniu ws. wybuchu kamienicy. Dziś wyszły na jaw niepokojące fakty. Wyciekły informacje, z których wynika, że w gruzach odnaleziono ciało kobiety, której wcześniej ktoś odciął głowę. Pytanie zatem… czy wybuch był następstwem morderstwa, który był jedynie przykrywką? Informację nieoficjalnie potwierdziła Komenda Główna Policji.

Straż pożarna potwierdziła, że dziś odnaleziono ciało piątej ofiary zawalonej kamienicy w Poznaniu. Do tragedii doszło najprawdopodobniej wskutek wybuchu gazu.

Zastępy straży pożarnej oraz policji wciąż przeprowadzają akcję poszukiwawczą w celu odgruzowywania pozostałości po zawaleniu.

Również dziś, po godz. 10, strażacy odnaleźli w gruzach kamienicy psa. Zwierzak spędził tam ponad 26 godzin.

Śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej wszczęła w poniedziałek prokuratura. Do zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu, prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu, doszło w niedzielę rano. 21 osób zostało rannych w tym trzy ciężko.

W tej sprawie, o godz. 14.30, planowana jest specjalna konferencja.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy