Prawda o "Bolku" złamaniem demokracji? KOD zapowiada manifestację w obronie Wałęsy

Artykuł
Facebook

Tzw. Komitet Obrony Demokracji najwyraźniej uznał, że ujawnienie teczki TW "Bolka", którym wg dokumentów był Lech Wałęsa nie mieści się w standardach państwa demokratycznego. Członkowie KOD-u postanowili zorganizować manifestację w obronie byłego prezydenta.

Pikieta zorganizowana przez KOD odbędzie się w niedzielę, 28 lutego o godz. 14:00 przed domem Wałęsy w Gdańsku. W informacji zamieszczonej na stronie wydarzenia napisano, że  organizatorzy sprzeciwiają się fałszowaniu historii, które ma teraz miejsce. Jednocześnie przyznają, że nawet jeśli Lech Wałęsa popełnił w młodości jakiś błąd, bilans jego osiągnięć nie pozostawia wątpliwości.

Niezależnie od ocen jego działalności politycznej w III RP bierzemy go w obronę jako pomnik naszej historii, symbol uwolnienia tej części Europy spod jarzma komunizmu. Wiec jest otwarty dla wszystkich środowisk demokratycznych, stowarzyszeń, partii. Niech przyjdą wszyscy, którzy chcą wyrazić swoje poparcie dla Lecha Wałęsy! – apelują "obrońcy demokracji".

Przypomnijmy, że IPN udostępnił dziś teczki Tajnego Współpracownika o pseudonimie "Bolek". – Ja niżej podpisany Wałęsa Lech (...) zobowiązuję się zachować w ścisłej tajemnicy treść przeprowadzonych ze mną rozmów z pracownikiem służby bezpieczeństwa. Jednocześnie zobowiązuję się współpracować ze służbą bezpieczeństwa – brzmi fragment jednego z udostępnionych dokumentów, w którym były prezydent Lech Wałęsa zobowiązał się do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. W teczce znajdują się też pokwitowania odbioru pieniędzy za udzielane SB informacje. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy