„Polska na dzień dobry". Ziemkiewicz: Za Schetyny PO miała się lepiej. Obecnie przegrywa z "facetem z telewizji"

W opinii publicznej jest wyprzedzana we wszystkich badaniach przez ruch Hołowni.
PAP/Leszek Szymański

Gościem porannego programu „Polska na dzień dobry" był, jak co piątek Rafał Ziemkiewicz. W rozmowie z Iloną Januszewską podsumował polityczny tydzień w naszym kraju, a w tym samym skomentował m.in. obecną sytuację w Platformie Obywatelskiej.

Wśród członków Platformy Obywatelskiej zbierane są podpisy pod apelem wzywającym Borysa Budkę do ustąpienia ze stanowiska przewodniczącego partii - twierdzi „Wprost”.

Rafał Ziemkiewicz odnosząc się do tej sprawy, stwierdził, że to nie jest dobry czas dla Platformy Obywatelskiej. W opinii publicznej jest wyprzedzana we wszystkich badaniach przez ruch Hołowni.

- Co do tego, że PO ma ogromny kryzys przywództwa, to nie ma co dyskutować. Wystarczy spojrzeć w sondaże, które Szymonowi Hołowni przyznają drugie miejsce, za Zjednoczoną Prawicą. Widać że, Platforma straciła kontakt z elektoratem, ale to nic nowego, ponieważ już rok temu były badania, które pokazywały, że zdecydowana większość wyborców PO, głosuje na tę partię tylko dlatego, że jest przeciwko PiS-owi - stwierdził publicysta.

- Wyborców nie interesuje odsunięcie PiS-u od władzy, tylko chcą kogoś lepszego, z planem na Polskę. Za Schetyny Platforma miała się lepiej, on to organizacyjnie "ogarniał". Obecnie PO przegrywa z "facetem z telewizji" - dodał Ziemkiewicz.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy