Politechnika Wrocławska wspiera "Strajk kobiet". Uczelnia daje studentom czas wolny na protest?

Politechnika Wrocławska popiera strajk kobiet

Pełnomocniczka rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji prof. Karolina Jaklewicz z Politechniki Wrocławskiej opowiedziała się za Strajkiem Kobiet. A w dodatku robi to na oficjalnym koncie Politechniki Wrocławskiej w serwisie Youtube.

Pani prof. Karolina Jaklewicz jest na tym stanowisku, dopiero od trzech tygodni. Malarka, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, uczestniczka protestów kobiet.

Podczas 40 sekundowego filmiku, Pani Jaklewicz wyraża swoje poglądy na temat Strajku Kobiet. A w dodatku robi to na oficjalnym koncie Politechniki Wrocławskiej w serwisie Youtube:

- Od kilku dni spotykam Was na protestach. Wiem, że wiele studentek i pracownic Politechniki Wrocławskiej straciło poczucie bezpieczeństwa. Wiem, że dla wielu z Was, ograniczenie wolności, godności i możliwości decydowania o sobie jest wyjątkowo bolesne. Dlatego solidaryzuje się ze wszystkimi kobietami Politechniki, które w tym trudnym czasie zostały zmuszone do wyjścia na ulicę. Popieram strajk studentek i strajk kobiet (…) - podsumowała Jaklewicz.

Uczelnia w dwójnasób wsparła „Strajk kobiet”. Z jednej strony ogłosiła godziny rektorskie dla studentów na dzień 28 października, aby ułatwić studentom obecność w dniu kulminacyjnym strajku kobiet.

Źródło: Politechnika Wrocławska / youtube.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy