Minister Kowalczyk przekazał obowiązki nowym ministrom: środowisko i klimat rosną do dużej rangi

Artykuł
Twitter @MinSrodowiska

Dotychczasowy minister środowiska Henryk Kowalczyk przekazał swoje obowiązki nowo powołanym członkom rządu. Michał Woś pokieruje ministerstwem środowiska, a Michał Kurtyka resortem klimatu.

- Środowisko i klimat rosną do dużej rangi - tak skomentował Henryk Kowalczyk podział obowiązków pomiędzy dwoma ministrami.

- Mam nadzieję że moi następcy będą kontynuowali to, co zostało rozpoczęte na rzecz ochrony środowiska, ale także to, czego jeszcze nie udało się zrobić - wskazał polityk. Dodał, że jako parlamentarzysta będzie wspierać działania nowych ministrów na ile będzie mógł.

Nowy minister środowiska Michał Woś powiedział, że czeka go dużo pracy, także tej organizacyjnej. - Zorganizuję urząd na nowo w tych obszarach, które zostały wyznaczone przez kierownictwo Zjednoczonej Prawicy i premiera. Bardzo się cieszę, to duże wyzwanie i duża odpowiedzialność- mówił.

 

Ministerstwo środowiska obejmuje: łowiectwo, lasy państwowe, geologię, parki narodowe oraz edukację z zakresu ochrony środowiska. Michał Woś był wiceministrem sprawiedliwości, a następnie ministrem do spraw pomocy humanitarnej.

 

W kompetencjach ministerstwa klimatu są programy "Czyste powietrze" i "Mój prąd", udział Odnawialnych Źródeł Energii w miksie energetycznym, gospodarka odpadami i zarządzanie Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Nowy minister klimatu Michał Kurtyka pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Energii. Od 2018 był wiceministrem środowiska.

 

Źródło: IAR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy