Koniec ery Cupiała w Wiśle Kraków. "Biała Gwiazda" oficjalnie sprzedana

Artykuł
flickr.com/lisa-skorpion/CC BY 2.0

To już koniec prawie 19-letniej ery panowania Bogusława Cupiała, właściciela Tele-Foniki w Wiśle Kraków. Biznesmen przejął przejął krakowski klub jesienią 1997 roku, a dziś oficjalnie potwierdzono sprzedaż "Białej Gwiazdy". Nowym właścicielem Wisły został przedsiębiorca Jakub Meresiński, a współpracuje z nim były piłkarz m.in. Widzewa Łódź Marek Citko, który będzie odpowiadać za rozwój sportowy – informuje "Gazeta Krakowska".

Decyzja o oficjalnej sprzedaży Wisły Kraków nie powinna być zaskoczeniem. Już od dłuższego czasu pojawiały się bowiem informacje na temat prowadzonych rozmów. W mediach pojawiały się różne koncepcje – m.in. były właściciel Legii Warszawa – ITI.

Dziś oficjalnie poinformowano, że "Biała Gwiazda" została sprzedana. Chociaż wstępną umowę podpisano już 23 lipca, to dotychczasowy właściciel Bogusław Cupiał czekał na stosowne gwarancje bankowe. Wysokość kapitału zakładowego Wisły SA to obecnie 11 540 000 zł, a liczba akcji wszystkich emisji wynosi 115 tys. 400.

Co ciekawe, nowy właściciel klubu z Reymonta wcześniej chciał kupić Koronę Kielce, ale ostatecznie zgody nie wyrazili kieleccy radni, którzy nie chcieli pozbywać się 100 proc. akcji klubu. Meresiński przedstawił już wiarygodną oraz potwierdzoną listę sponsorów. Ponadto nowy właściciel zaprezentował szczegółowy program rozwoju klubu.

Źródło: gazetakrakowska.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy