Jacek Wilk odchodzi z klubu Kukiz'15: Honor jest sprawą najważniejszą

Artykuł
Twitter

Jacek Wilk odszedł z klubu parlamentarnego Kukiz'15. Polityk partii Wolność poinformował o tym na swoim profilu w mediach społecznościowych. Napisał, że „to sprawa honoru”.

Po odejściu Wilka, klub Kukiz'15 liczy 29 posłów.

10 lutego Paweł Kukiz poinformował, że prezydium klubu Kukiz'15 podjęło decyzję o zawieszeniu Jacka Wilka. Była to reakcja na doniesienia przekazane przez Kongres Nowej Prawicy - Po zapoznaniu się z pismem pana (prezesa Kongresu Nowej Prawicy Stanisława – przyp. red.) Żółtka, Prezydium Klubu Parlamentarnego K'15 w trybie pilnym podjęło decyzję, że poseł Wilk zostaje zawieszony w prawach członka Klubu do czasu złożenia wyjaśnień, które (mam nadzieję) oczyszczą go ze stawianych mu zarzutów - napisał Paweł Kukiz.

Kilka dni później w Sejmie odbyło się prezydium klubu Kukiz'15, które postanowiło odwiesić posła. Paweł Kukiz skomentował to: Prezydium klubu nie będzie robiło sądu kapturowego opierając się jedynie na medialnych oświadczeniach pana Żółtka. (...)Jeżeli będzie wszczęcie postępowania przez prokuraturę, to wtedy będziemy jeszcze raz dyskutowali sprawę pana Jacka Wilka. Natomiast nie widzę w tej chwili powodów, by na podstawie tylko oświadczeń pana Żółtka z KNP być może krzywdzić posła.

Oświadczenie w tej sprawie wydał poseł Wilk informując, że wychodzi z klubu - Z waszych listów i komentarzy widać aż nadto dobrze, że świetnie rozumiecie, iż ostatnie działania prezydium klubu (a potem brak innych) musiały skutkować utratą zaufania, a honor jest sprawą najważniejszą. I na tym przestanę, gdyż szczerze zależy mi na tym, aby ta separacja odbyła się w sposób jak najbardziej koleżeński, kulturalny i z klasą. Kolegom z klubu dziękuję za wspólne dwa lata, a Pawłowi Kukizowi - dzięki któremu jestem w Sejmie - życzę samych sukcesów! Kto wie, może kiedyś spotkamy się we wspólnym, prawdziwie reformatorskim i antysocjalistycznym froncie...

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy