Przejdź do treści
21:30 Słowienia: parlament przyjął ustawę o wspomaganym samobójstwie. W zeszłym roku w ogólnokrajowym referendum w tej sprawie 55 proc. jego uczestników opowiedziało się za przyjęciem stosownych przepisów
20:45 IMGW: ostrzeżenia I stopnia przed silnym deszczem z burzami dla północno-wschodniej części kraju. Zagrożone jest woj. podlaskie i części woj. warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego
19:58 Klub PiS: jest zawiadomienie na Tuska w związku z dodaniem adnotacji do uchwały SN stwierdzającej ważność wyboru prezydenta Karola Nawrockiego
18:53 Do prokuratora generalnego Adama Bodnara trafił wniosek z Prokuratury Okręgowej w Warszawie o uchylenie immunitetu b. szefowi Orlenu, europosłowi PiS Danielowi Obajtkowi
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Chludziński: Pakiet antykryzysowy pozwoli przetrwać małemu i średniemu biznesowi

Źródło: Telewizja Republika

Gościem red. Ryszarda Gromadzkiego w programie „W Punkt” był Marcin Chludziński prezes grupy KGHM, który przybliżył działania jakie podejmuje spółka w walce z koronawirusem.

Redaktor Ryszard Gromadzki zauważył, że KGHM to koncern, zatrudniający w różnych częściach świata ok, 30 tysięcy pracowników. Prezes Marcin Chludziński zapewnił jednak, że spółka podejmuje zdecydowane działania w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Po pierwsze stosujemy zalecenia GIS stosujemy zarządzenia wynikające z rozporządzenia o stanie epidemicznym, ale także wkładamy dużą energię w wyjaśnianiu ludziom tego zjawiska, bo w tym wątku panuje bardzo dużo dezinformacji.  (…) staramy się tłumaczyć prawdziwą naturę tego zjawiska i tej choroby. Robimy to przez nasze infolinie i nagrania w naszej telewizji oraz poprzez plakaty informacyjne. – podkreślił Chludziński.

– Oprócz tego są konkretne działania profilaktyczne podejmowane w firmie. Już jakiś czas temu zakazaliśmy wyjazdów krajowych i zagranicznych. Prosiliśmy o to, by osoby wracające z zagranicy pozostały jakiś czas w domu. Bardzo ważne jest, żeby wszędzie były dostępne środki biobójcze, płyny dezynfekujące. Zwiększyliśmy ich stypność. Dezynfekujemy miejsca, gdzie przebywają ludzie. Podejmujemy także działania w obszarze wsparcia instytucji państwa – wyliczał.

Niedawno KGHM ogłosiło, że rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji. Jak zaznaczył gość Telewizji Republika dzięki tej inicjatywie spółka zaopatrzy m.in. placówki służby zdrowia.

– Widząc, że jest zdecydowanie duża potrzeba i większy popyt na te środki firma Nitro doprowadziła w ciągu 10 dni do produkcji takiego płynu. – podkreślił Chludziński.

– To był ogromny wysiłek. Dzięki temu będziemy w stanie zaopatrzyć te instytucje, które najbardziej tego potrzebują, a które na co dzień pracują z ludźmi. Chcemy pomóc zarówno służbom i służbie zdrowia, by pracowali bezpiecznie. – zaznaczył.

Płyn do dezynfekcji nie jest jednak jedynym działaniem, jaki podejmuje KGHM, by wesprzeć rząd i społeczeństwo w czasie pandemii.

– Firma KGHM ZANAM produkuje maseczki chirurgiczne i w tym tygodniu rozpoczęła szycie fartuchów ochronnych. Są też inne działania - przekazujemy pieniądze i pomagamy w zakupie środków ochrony szpitalom, pomagamy zapewnić miejsca na kwarantannę (…) Przekazaliśmy też środki ochrony osobistej dla Ministerstwa Zdrowia i wojewody dolnośląskiego. Przekazaliśmy też wodę. Jedna z naszych firm produkuje wodę „Staropolanka”. Wszystkie szpitale wyznaczone do walki z koronawirusem otrzymają niebawem transport tej wody. Pomogliśmy także skompletować sprzęt medyczny. – relacjonował prezes.

Zapewnił także, że firma jest przygotowana na ewentualny kryzys.

– Do tej zmienności świata i potencjalnych kryzysów przygotowywaliśmy się w roku 2019. W strategii, jaką zaczęliśmy realizować założyliśmy, że świat jest bardzo zmienny, a zjawiska, które widzimy, takie jak wojny handlowe, powodują, że z miesiąca na miesiąc może zmienić się sytuacja a makroekonomiczna. (…) Oczywiście to jest tak, że to zjawisko, z którym mamy do czynienia to tzw. czarny łabędź (…), czyli zjawisko (…), które pojawia się w sposób niemożliwy do sprognozowania i wywołuje kryzysy. – wskazywał.

– Póki co, nie widzimy zakłóceń w handlu – stwierdził.

– Musimy się przypatrywać temu, co w najbliższym czasie pojawi się w świecie, jeśli chodzi o popyt i produkcję przemysłową i podejmiemy decyzje, które pozwolą nam przejść przez ten trudny czas z jak najmniejszym negatywnym wpływem na działanie firmy – mówił.

Chludziński odniósł się również do pakietu antykryzysowego, przygotowanego przez rząd i prezydenta. W jego ocenie ułatwi to wielu przedsiębiorcom przetrwanie trudnego czasu pandemii.

– Pakiet rozwiązań przygotowany przez rząd i sektor finansowy (…) to bardzo kompleksowe podejście, które pomoże przejść małemu i średniemu biznesowi przez ten trudny czas. Jeśli jednak ktoś oczekuje, że w ciągu 3 tygodni uda się stworzyć narzędzie, które spowoduje, że przywrócimy stan sprzed kryzysu, to jest to niemożliwe. – zauważył.

Telewizja Republika

Wiadomości

Niemcy pozbywają się imigrantów. Hiszpania nowym liderem w liczbie wniosków o azyl w Europie

Śmiertelny powrót zarazy: dżuma zbiera żniwo w Arizonie

Poznaliśmy datę pogrzebu Joanny Kołaczkowskiej

Liverpool upamiętnia Diogo Jotę. Kolejne działania ku czci zmarłego piłkarza

Niemcy wciąż zalewają Polskę migrantami. Straż Graniczna z województwa lubuskiego podała dane

Tumanowicz: rząd Tuska działa w interesie Niemiec, nie Polski

Przed kim tak się bronią mieszkańcy Miasteczka Wilanów? W końcu popieracie politykę migracyjną Tuska

Afgańczycy dostali zadośćuczynienie za zatrzymanie. Jaki: Tusk traktuje polskie służby jak taksówki

Odbiorą immunitet Obajtkowi? Europoseł odpowiada: „Takimi zarzutami tylko się ośmieszacie”

Sprzęt termowizyjny i drony. Ruch Obrony Granic ma kolejny nowoczesny sprzęt [WIDEO]

Kolejny dziwny pomysł prof. Zolla ws. zaprzysiężenia Karola Nawrockiego

Transferowy hit Legii! Reca wraca do ekstraklasy

NBA: Wielki kontrakt, wielkie ryzyko - Lillard wraca do Portland

Tusk dodał adnotację do uchwały Sądu Najwyższego. Klub PiS: jest zawiadomienie

Zaufanie do wojska spada. Polacy nie wierzą w obronę przed Rosją

Najnowsze

Niemcy pozbywają się imigrantów. Hiszpania nowym liderem w liczbie wniosków o azyl w Europie

Niemcy wciąż zalewają Polskę migrantami. Straż Graniczna z województwa lubuskiego podała dane

Tumanowicz: rząd Tuska działa w interesie Niemiec, nie Polski

Przed kim tak się bronią mieszkańcy Miasteczka Wilanów? W końcu popieracie politykę migracyjną Tuska

Afgańczycy dostali zadośćuczynienie za zatrzymanie. Jaki: Tusk traktuje polskie służby jak taksówki

Śmiertelny powrót zarazy: dżuma zbiera żniwo w Arizonie

Poznaliśmy datę pogrzebu Joanny Kołaczkowskiej

Liverpool upamiętnia Diogo Jotę. Kolejne działania ku czci zmarłego piłkarza