Caritas uruchomił pomoc dla poszkodowanych w Chorwacji. Ty też możesz się zaangażować

Artykuł
Caritas Polska jest w stałym kontakcie z Caritas Chorwacja, która już działa na miejscu.
pexels.com

Dzień po trzęsieniu ziemi w Chorwacji, w którym śmierć poniosło co najmniej siedem osób, a 26 zostało rannych, Caritas Polska uruchomiła pomoc ofiarom kataklizmu.

Na wsparcie najbardziej poszkodowanych trafi 50 tys. ze środków własnych organizacji. Jednocześnie Caritas Polska ogłasza dedykowaną zbiórkę i apeluje o wparcie.

Caritas Polska jest w stałym kontakcie z Caritas Chorwacja, która już działa na miejscu. Organizacja przekazuje wsparcie materialne w postaci koców, namiotów, łóżek, śpiworów i koców dla osób, które zostały zmuszone do ewakuacji. Dyrektor Caritas Chorwacja msgr Fabijan Svalina koordynuje działania z biskupem Vlado Košićem w Sisaku oraz Kristiną Radić, dyrektorką Caritas Sisak.

– Caritas Polska już od 30 lat niesie pomoc i nadzieję na całym świecie. Dzisiaj jest ona szczególna potrzebna naszym siostrom i braciom w Chorwacji. Trzęsienie ziemi, jakie dotknęło tak bliski nam kraj, to ogromna tragedia, ale jednocześnie szansa dla nas na pokazanie solidarności z poszkodowanymi. Dlatego zdecydowaliśmy się na przekazanie natychmiastowej pomocy i apelujemy o wsparcie zbiórki Caritas Polska na rzecz wsparcia ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Wszystkim darczyńcom z serca dziękuję – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Akcję Caritas Polska na rzecz wsparcia ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji można wesprzeć:

  • przekazując darowiznę na stronie caritas.pl
  • wysyłając SMS o treści CHORWACJA na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty CHORWACJA)

Źródło: caritas.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy