Caritas Polska: mamy już 5 mln zł na pomoc dla poszkodowanych w Bejrucie

Artykuł
Zbiórka dostępna jest cały czas na stronie internetowej Caritasu
Twitter/MON

W czwartek około godziny 8.00 z warszawskiego lotniska Okęcie wystartował samolot wojskowy Ministerstwa Obrony Narodowej. Na jego pokładzie znalazły się dary, które uzyskał Caritas Polska.

- Łączna waga ładunku wynosi 10 ton, są to dary pozyskane głównie od polskich ale i zagranicznych firm. W darach znajdują się maseczki chirurgiczne, pokłady żywności długoterminowej (olej, cukier, mąka itp.) ale i środki higieniczne, takie jak papier toaletowy – powiedział naszemu portalowi Maciej Dubicki, rzecznik Caritas Polska.

Dodał, że pomoc skierowana jest do mieszkańców Bejrutu i trafi do nich bezpośrednio za pośrednictwem Caritas Liban.

- Organizacja świadczy tę pomoc w kilku centrach Caritasu otwartych na terenie Bejrutu. Skala pomocy jest ogromna. Około 300 tys. osób straciło dach nad głową, na ten moment maksymalizujemy więc pomoc humanitarną, do jakiej jesteśmy zobligowani.

Rzecznik prasowy Caritas Polska zaznaczył, że organizacja chciałaby również rozpocząć pomoc na odbudowę Bejrutu, a w szczególności mieszkań tamtejszej ludności, by pomóc im stanąć na nogi.

- Pomoc rozpoczniemy poprzez zbiórkę, którą już prowadziliśmy oraz poprzez apel, który wystosował abp Gondecki we wszystkich kościołach w Polsce. Na ten moment mamy już blisko 5 mln zł, które na ten cel udało się uzbierać i przekazać je do Libanu – powiedział naszemu portalowi Maciej Dubicki, rzecznik prasowy Caritas Polska.

Zbiórka dostępna jest cały czas na stronie internetowej Caritasu, pod tym linkiem.

Eksplozja portu w Bejrucie, stolicy Libanu nastąpiła 4 sierpnia. Wybuch był na tyle silny, że zabił około 190 osób, a ponad 6 tysięcy osób zostało rannych.

Źródło: Portal TV Republika, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy