Biernacki: Formuła potraktowania oficerów najwyższych służb to forma zamachu stanu

Artykuł
Marek Biernacki, były koordynator ds. służb specjalnych
Telewizja Republika

– Żyjemy w sytuacji dynamicznej, związanej z zagrożeniami terrorystycznymi. I też rozumiem wolę następców, że chcą zmienić szefów służb, ale to powinno odbywać się w sposób cywilizowany – mówił dzisiaj Marek Biernacki, były koordynator ds. służb specjalnych.

W poniedziałek wieczorem premier Beata Szydło wniosła o opinię w sprawie odwołania szefów służb cywilnych –Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz wojskowych – Służby Wywiadu Wojskowego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Wczoraj wieczorem, na posiedzeniu po wyborze prezydium komisja pozytywnie zaopiniowała wszystkie te wnioski. Czytaj więcej

–  To mocny zamach na służby, inaczej tego traktować nie można. To sytuacja bardzo niepokojąca i niebezpieczna dla państwa – komentował te wydarzenia Marek Biernacki.
 
Były koordynator ds. służb specjalnych tłumaczył dzisiaj, że ponieważ "żyjemy dzisiaj  sytuacji dynamicznej, związanej z zagrożeniami terrorystycznymi", decyzja o chęci zmiany szefów jest zrozumiała, ale powinna odbywać się "w sposób cywilizowany, w sposób taki, że przekazuje się informacje i kompetencje". – Takie coś nie miało miejsca. W ten sposób traktowanie oficerów, generałów… Proszę pamiętać, że ci ludzie ryzykowali życie, pracują dla Polski od lat. Nie powinno tak się traktować funkcjonariuszy, ten element właśnie bulwersuje mnie najbardziej – mówił Biernacki.
 
– Formuła potraktowania oficerów najwyższych służb to forma zamachu stanu. Mam czasem wrażenie, że nie rządzi pani premier Szydło, tylko Antoni Macierewicz. Ale to premier Szydło będzie odpowiadać za bezpieczeństwo kraju – dodał.

Czytaj więcej:
 
Ruszają „czwartkowe dyżury prezydenckie” w Sejmie
 
Zmiany w służbach specjalnych. Paradowska: Mamy stan wojenny? Schetyna: Albo stan wyjątkowy
 
Piotrowska na odchodne z MSW dała podwyżki. Nowe kierownictwo domaga się konsekwencji „służbowych lub karnych”

Źródło: TVN24, 300polityka.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy