Ruszają „czwartkowe dyżury prezydenckie” w Sejmie

Artykuł
flick/kancelaria prezesa rady ministrów/domena publiczna

Od dziś rozpoczynają się zapowiedziane przez prezydenta Andrzeja Dudę dyżury sejmowe ministrów Kancelarii Prezydenta RP.

– Pierwszy dyżur będzie pełniła szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska – poinformował prezydencki minister Andrzej Dera. Pierwszy sejmowy dyżur potrwa od 10 do 16. Szefowa prezydenckiej kancelarii będzie go pełniła do godz. 12, potem ma ją zastąpić Andrzej Dera.

Urzędnicy Kancelarii Prezydenta będą dostępni dla parlamentarzystów, innych osób pracujących w parlamencie, a także po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie dla dziennikarzy.

Dyżury będą się odbywały w każdy czwartek podczas posiedzeń Sejmu.

Podczas wystąpienia na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu VIII kadencji prezydent Duda zapowiedział, że w czwartki, podczas posiedzeń, będą prowadzone w Sejmie "dyżury prezydenckie" ministrów jego kancelarii, przede wszystkim tych, którzy mają duże doświadczenie parlamentarne.

– Chciałbym, żebyście wszyscy państwo na tej sali, od lewej strony do prawej, pamiętali, że drzwi gabinetu prezydenta Rzeczypospolitej są otwarte dla posłów, na inicjatywy, na dialog i rozmowę – mówił wówczas Andrzej Duda. 

 

Źródło: prezydent.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy