Żołnierze ukończyli pętlę taktyczną. Będą oni służyć w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Artykuł
Żołnierze już jutro złożą uroczystą przysięgę wojskową
materiały prasowe

W sobotę 16 stycznia br. żołnierze odbywający szkolenie podstawowe w 43 Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie, ukończyli pętlę taktyczną. Celem egzaminu zwieńczającego tzw. „szesnastkę” jest sprawdzenie poziomu wyszkolenia, sprawności bojowej oraz odporności psychofizycznej żołnierzy w warunkach poligonowych.

Pętla taktyczna ma na celu sprawdzenie zachowania oraz działania żołnierza na polu walki poprzez sprawdzenie umiejętności realizacji wybranych zadań taktycznych. Poprzez przeprowadzenie sprawdzianu strzeleckiego, zweryfikowana zostaje umiejętność bezpiecznego posługiwania bronią oraz realizacja zadań bojowych żołnierzy.

img_3280_670

Egzamin odbył się na terenie o zróżnicowanym ukształtowaniu z licznymi pagórkami i ciekami wodnymi tak, aby podgrywając incydenty taktyczne jak kontakt ogniowy, działanie w strefie skażonej, czy ewakuacja rannego z pola walki, wykorzystując środki pozoracji, odzwierciedlić działanie potencjalnego przeciwnika, zmuszając tym samym szkolonych do podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym w stosunku do zaistniałej sytuacji.

Żołnierze, którzy już jutro złożą uroczystą przysięgę wojskową, służyć będą w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga ps. „Szczerbiec”.

img_3255_670

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy