Zlikwidowano nielegalną plantację marihuany w Koszalinie. Ponad 1000 krzewów zostało zabezpieczonych przez funkcjonariuszy

Artykuł
Decyzją sądu podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.
Pixabay/diegoparra

Funkcjonariusze Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ujawnili i zlikwidowali nielegalną plantacje konopi wraz z kompletną linią produkcyjną do wytwarzania marihuany. Na terenie powiatu koszalińskiego zatrzymano trzy osoby.

Policjanci z komendy wojewódzkiej wspierani przez koszalińskich policjantów ustalili, że w specjalnie przygotowanych obiektach może działać linia produkująca narkotyki

Wszystko potwierdziło się, kiedy odnaleźli podziemny budynek, z dala od innych zabudowań. Rosło w nim około 1000 krzewów konopi innych niż włókniste w różnej fazie rozwoju. Z takiej liczby krzewów można uzyskać środki odurzające o wadze nawet 90 kg.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu ponad 2 kg gotowej marihuany wraz ze specjalistycznym sprzętem oświetleniowym, wentylacyjnym i grzewczym, który jest niezbędny do uprawy marihuany. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli gotówkę w kwocie 60 tys. złotych.

Na terenie powiatu koszalińskiego zatrzymano trzy osoby, które przebywają w tymczasowym areszcie. Dwóch mężczyzn w wieku 36 i 59 lat oraz 44-letnią kobietę. Usłyszeli oni zarzuty dotyczące prowadzenia nielegalnej uprawy oraz posiadania znacznych ilości substancji niedozwolonych. Grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności. Co więcej, okazało się, że 59-latek figurował jako poszukiwany listem gończym na inne, popełnione wcześniej przestępstwo. 

 

Źródło: policja.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy