„Łowcy cieni” zatrzymali podejrzanego o kierowanie gangiem. Był ścigany listami gończymi

Artykuł
Zatrzymany Jakub Z.
cbsp.policja.pl

"Łowcy cieni" zatrzymali Jakuba Z. 38-latek jest podejrzany o kierowanie gangiem oraz był poszukiwany czterema listami gończymi.

Funkcjonariusze CBŚP znaleźli mężczyznę w jednym z mieszkań w Gdańsku. Jakub Z. nie stawiał oporu, był bardzo zaskoczony całą sytuacją, nie spodziewał się zatrzymania.

38-latek jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej członkowie na ogromną skalę fałszowali dowody osobiste i prawa jazdy różnych krajów, karty pobytu cudzoziemców, świadectwa kwalifikacji, zezwolenia, zaświadczenia o nabyciu konkretnych uprawnień oraz wszelkich innych dokumentów, na które składane były zamówienia.

Śledczy ustalili, że zatrzymany z przestępczej działalności uczynił stałe źródło utrzymania. Pieniądze wykorzystywał m.in. do zacierania śladów i ukrywania się przed organami ścigania.

"Łowcy cieni". 38-latek usłyszał zarzuty

Ostatecznie 38-letni Jakub Z. został doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

Tam przedstawiono mu zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz podrabiania dokumentów w celu użycia jako autentyczne. Śledczy zarzucają mu także wypranie blisko 1,7 mln złotych.

Sąd Rejonowy w Białymstoku zdecydował, że mężczyzna trafi do tymczasowego aresztu.

Źródło: cbsp.policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy