Ponad 400 porcji narkotyku nie trafi na rynek - a miała być to rutynowa kontrola

Artykuł
policja

Świdniccy policjanci podczas kontroli pojazdu ujawnili marihuanę. Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał w tej sprawie kierujący samochodem młody mężczyzna. Za ten czyn grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Ogniwa Interwencyjno - Patrolowego świdnickiej komendy podczas służby na terenie Świdnicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Podczas działań funkcjonariuszy kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, a jego odpowiedzi były niepewne i niespójne. W wyniku kontroli pojazdu mundurowi ujawnili skrytkę w drzwiach samochodu, w której znajdował się worek strunowy z zawartością brunatno-zielonego suszu. Podobna substancja ujawniona została przez nich w bagażniku pojazdu.

Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczony susz to marihuana. Mężczyzna posiadał ponad 420 porcji tego narkotyku.

21-latek został zatrzymany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

Czytaj także:

Duże problemy polskich turystów - jedni nie mogą wrócić, drudzy wyruszyć do Turcji. To klienci biura...

Źródło: policja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy